Türkiye Cumhuriyeti

Santiago Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yurtdışı Genç Liderler 2014 Programı , 02.01.2014

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca gerçekleştirilen “Yurtdışı Genç Liderler 2014 Programı” ile ilgili özet bilgiler şöyledir:

Genç Liderler 2014 Programına, ilk olarak Mart ayı içerisinde Ankara’da bir haftalık bir eğitim programı ile başlanacak, daha sonra yaz aylarında bir haftalık bir kültür gezisi programı ile devam edilecektir. Programda gençlerimiz, eğitim seminerleri, kültür gezileri, atölye çalışmaları ve vizyon konuşmalarına katılacak, staj imkânlarından faydalanacak ve tüm grupların katılımıyla düzenlenecek olan Genç Liderler Zirvesiyle programı tamamlamış olacaklardır.

Programa başvuru şartları şu şekildedir:

1. Türk Vatandaşı olmak veya vatandaşlıktan izinle çıkmış olmak,

2. Ortaöğretiminin (lise eğitiminin) tamamını yurtdışında tamamlamış olmak,

3. 1 Ocak 1991 ve 31 Aralık 1994 tarihleri arasında doğmuş olmak,

4. Şu ülke ve bölgelerden birinde Lisans veya Yüksek Lisans (tez ders aşamasında olan) öğrencisi olmak: Almanya, İsviçre, Belçika, Fransa, Finlandiya, İngiltere, İrlanda, İsveç, İtalya, Norveç, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Kazakistan, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Afrika ve Latin Amerika.

Ayrıca, adayın eğitim, kültür, sanat veya teknoloji alanlarındaki başarısı, sivil toplum faaliyetlerine katılımı da değerlendirmede dikkate alınacaktır.

Yalnızca internet üzerinden kabul edilecek başvuruların 24 Aralık 2013 - 20 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

Soru ve görüşlerinizi gencliderler@ytb.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Detaylı bilgiye ve başvuru formuna http://www.ytb.gov.tr/gencliderler2/ linkinden ulaşılabilir.